V termínu od 16.6.2024 do 30.6.2024 má tým našeho eshopu dovolenou. Veškeré objednávky začneme zpracovávat od 1.7.2024. Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásný den!

Nejčastější otázky

1) Odkud pochází kosmetika Original Sprout?
    Zakladatelka je paní Inga Tritt, ze státu Kalifornia v USA. 

 

 2) Proč nemáte certifikat BIO, když jste přírodní kosmetika?

Kosmetika si stojí za svými hodnoty, stojí si za svým složením. Veškeré  certifikace jsou pouze placeným marketingovým označením a ani to vám  nezajistí tu nejlepší kvalitu. Proto to  není pro nás důležité.

 

  3) Vegan? Co to znamená?
Určení, že kosmetika je bez příměsí látek živočišného druhu, nebylo na nich nic pácháno a ani nic z nich použito.

 

4) Máte kosmetiku netestovanou na zvířatech? 

Ano máme. Máme certifikát "CRUELY FREE". Tohle logo zajíčka  zajištuje, že produkty a ani v něm použité složky nebyly testovány na zvířatech.  Díky tomuhle certifikátu také poznáte, že kosmetika neobsahuje žádné suroviny živočišného původu (jako je třeba včelí vosk, karmín lanolin atd.) 

 

5) Jaké alergeny máte v kosmetice?

ŽÁDNÉ! Jsme hypoalergení kosmetika, která neobsahuje žádné ze  společných alergenů:  Lepek, sója, parabeny, ftaláty, formaldehyd, umělé barvy, levandule, čajovník, mléčné výrobky, arašídy, med a jahody.

 

6) Co znamená "přírodní" kosmetika? 

Je to velice zamotané slovíčko v marketingovém světě. Ve  věděckém světě to má však jasný význam. Z našeho lidkého pohledu se nám zdá, že vše co je přírodní, musí být pro nás přínosné, zdravé.  Bohůžel ale i v přírodě máme jedovaté přírodmí složky jako je arsen a kyanid, ale nepoužíváme je.  Proto jsme se rozhodli spíše používat označení jako netoxické  (non-toxic), dermatologicky testováno, bezpečná - safe, veganská -  100 % vegan, netestováno na zvířatech - cruely - free.  Naše složení se nezměnilo, stále používáme ty nejkvalitnější suroviny, které můžeme získat. Nově jsme  zmněnili používání slova "přírodní".

 

7) Co znamená na obalu název "Safe of baby and Up"? 

Všechna kosmetika je bezpečná pro všechny věkové kategorie od  novorozenců po batolata až po dospělé lidi. 

 

8) Je možná si kosmetiku Original Sprout nakoupit za velkoobchodní ceny pro vlastní použití i další prodej?

Ano je, jsme profesionální kosmetika vhodná do každého kadeřnického salonu, do dětských obchodů, do obchodů s kosmetikou. Pokud máte zájem o více informací napište e-mail (lucie.zajdlikova@originalsprout.eu ) nebo volejte na telefoní číslo +420 607 044 392 Do e-mailu prosím uveďte název společnosti, webové stránky, telefonní  číslo a  e-mailovou adresu. 

 

 9) Koupila jsem si u Vás přírodní šampon a vůbec mi nepění!

Ano, naše kosmetika neobsahuje chemická pěnidla jako je sulfát amonný a sodium lauryl  (amonium lauryl).  Tyhle chemické složky dokážou vytvořit na pokožce velkou pěnu,  která odstraní přirozený maz na pokožce a nepřirozeně ji  vysušuje a dráždí.  Nejvíce potom trpí lidé se suchou pokožkou nebo ekzémem. Ale to, že šampon nevytváří velkou pěnu neznamená, že pokožku nečistí.

 

10) Je kosmetika Original Sprout bez lepku?

Ano, všechny naše výrobky jsou bez lepku a pšenice.

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu